Jak wykorzystać swoje talenty w budowaniu wizerunku 0
Jak wykorzystać swoje talenty w budowaniu wizerunku

Czy znasz swoje talenty? Masz świadomość swoich mocnych stron? Czy wykorzystujesz je w swojej pracy zawodowej i w życiu osobistym? Chcesz dowiedzieć się jak talenty wpływają na kształtowanie wizerunku? 

 

Nie zawsze miałam taką świadomość swoich talentów jak teraz. Zanim zrobiłam test Gallupa, pewne cechy uważałam za swoje wady. 
Moje top 5 to: Aktywator, Strateg, Wizjoner, Maksymalista, Odkrywca. 

 

Aby przekuć je w swoje największe atuty, nie wystarczyło poznać wyniki testu. Pracowałam nad nimi, aby rozwijały się i pomagały mi w codziennym życiu i w pracy. 

 

W jakim momencie moje talenty pomogły mi najbardziej? 

Parę lat temu zaprojektowałam serię torebek z różnymi folkowymi motywami. Cieszyły się one ogromną popularnością w Polsce i na świecie. Niestety, z tego powodu powstawały masowe podróbki produktów GOSHICO. To właśnie w tym czasie moje talenty główne, czyli Aktywator i Strateg pomógł podjąć mi decyzję o przyszłości firmy. 

 

Znajomość swoich talentów sprawiła, że postanowiłam zmienić wizerunek marki GOSHICO i rozpocząć pracę jako projektantka akcesoriów dla moich klientów. Dzięki systematycznej pracy, bazującej na talentach Gallupa, zrozumiałam, że jestem stworzona do takiej pracy i jeśli będę to kontynuowała, to będzie to praca z wielką pasją i lekkością. 

 

Jak wygląda moja definicja wizerunku? 

To coś, co może nam pomagać w osiąganiu naszych celów. W dzisiejszych czasach warto czymś się wyróżniać. Powinne być budowane na podstawie tego, jacy jesteśmy, czyli na naszych talentach oraz odpowiednim archetypie marki. Jeśli wizerunek jest budowany w zgodzie ze sobą, to wtedy pokazujesz światu swoją autentyczność, która jest bardzo istotna w promowaniu na mediach społecznościowych. 

Pamiętaj, że wizerunek to nie tylko wygląd zewnętrzny i sposób, w jaki się prezentujemy. Jest to zarówno praca z sobą, z ciałem i garderobą. To właśnie te trzy fundamenty stanowią dobrą podstawę do budowania wizerunku osobistego oraz marek. 

 

Dlaczego warto tworzyć wizerunek osobisty i firmowy w oparciu o swoje mocne strony? 

Pracując w obszarach, które są dla Ciebie środowiskiem naturalnym, możesz pracować z większą energią i zaangażowaniem w to, co robisz, co jest bardzo widoczne w mediach społecznościowych. Jeśli Twoja praca jest na opiera się na fundamentach, które znasz najlepiej to nie tylko tworzysz wizerunek eksperta, ale również budujesz zaangażowanie w swojej społeczności.

 

Jak? 

Obserwatorzy widzą nie tylko na czym się znasz, ale również w jaki sposób dzielisz się tą wiedzą z innymi. 

 

Jak łączyć swoje talenty w budowaniu wizerunku? 

Zacznij od zrobienia testu Gallupa, który pokaże Ci albo Twoje TOP 5 dominujących talentów lub cały profil, składający się z 34 talentów z Katarzyną Bieleniewicz.
Przeanalizuj, która domena jest u Ciebie dominująca. 

 

Czy jest to Wykonywanie (Executing), Wpływanie (Influencing), Budowanie relacji (Relationship Building) czy Myślenie strategiczne (Strategic Thinking)?

Jeśli już wiesz, które talenty są u Ciebie dominują, możesz zacząć myśleć nad archetypem swojej marki. Zachęcam Cię do konsultacji swoich wyników ze certyfikowanym konsultantem mocnych stron i talentów Gallupa i wspólną pracę nad Twoimi dominującymi talentami. 

 

Pamiętaj, że znając mocne strony i swój archetyp możesz zbudować bardzo autentyczny i silny wizerunek. Warto pracować ze swoimi talentami, bo taka praca jest bardziej przyjemna i łatwiej dostrzeżesz jej efekty. 

 

Trzymam kciuki za Twój rozwój osobisty!

Małgo Kotlonek

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl